Головне меню
Нормативна база
Ключові слова:

Номер:

Тип документа:

Видавник:

Актуальні новини
Правила благоустрою
ОСББ
Децентралізація
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Міжмуніципальний проект
Офіційні сайти
Спрощена система оподаткування з 1 січня 2016 року: основні зміни

 

25 грудня 2015 року Верховна Рада України прийняла закон, яким внесла зміни  до Податкового кодексу України. Частина норм цього закону набирає чинності з 1 січня 2016 року, зокрема, для спрощеної системи передбачені такі зміни:

 

Умови перебування

 

Перша, друга та четверта група платників єдиного податку залишається без змін.

Третя група – фізичні особи – підприємці та юридичні особи, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн грн.

Таким чином, юридичні особи зможуть перебувати на спрощеній системі оподаткування, але разом з тим поріг зменшено –з нинішніх 20 млн грн до 5 млн грн доходу за рік.

 

Ставки податку

 

Перша та друга група лишаються без змін – фіксована ставка, яка буде встановлена відповідними радами. З урахуванням Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлюються такі ставки за місяць:

 

Перша група – 137,8 грн.

 

Друга група – 275,6 грн.

 

Ставки податку для третьої групи становитимуть:

•3 % доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ (чинна ставка 2 %);

•5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (чинна ставка 4 %).

 

Для платників четвертої групи ставки єдиного податку будуть збільшені в 1,8 раза і становитимуть в залежності від категорії земель від 0,16 % до 5,4 %.

У 2016 році база оподаткування єдиним податком для четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) для сільськогосподарських угідь та земель водного фонду визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII ПКУ.

 

Реєстратори розрахункових операцій

 

Положення залишаються без змін, тобто можуть не застосовувати РРО такі платники єдиного податку:

•першої групи;

•другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Усі інші платники другої та третьої груп єдиного податку зобов’язані будуть використовувати РРО з 1 січня 2016 року.

 

Додатково нагадуємо, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

 


Пошук по сайту
 
Прогноз погоди в Тульчині
Група
Канал
Європейська ініціатива
Асоціація міст України
Веб-ресурси Тульчина
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 99
візитів сьогодні: 54
візитів всього: 187807