Головне меню
Нормативна база
Ключові слова:

Номер:

Тип документа:

Видавник:

Актуальні новини
Правила благоустрою
ОСББ
Децентралізація
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Міжмуніципальний проект
Офіційні сайти
ОНОВЛЕНИЙ ЗВІТ ІЗ ЄСВ: ПРАКТИКА СКЛАДАННЯ запит-відповідь: із «гарячої лінії» 28.07.2015


Ставку не знижували: що з реквізитами 19 та 20 у шапці Підприємство у звітному місяці не застосовує понижувального коефіцієнта. Чи потрібно в заголовній частині таблиці 1 Звіту з ЄСВ' заповнювати реквізити 19 "Середня заробітна плата за 2014рік " і 20 " Середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік"?

Ні, реквізити 19 і 20 заголовної частини таблиці 1 Звіту з ЄСВ роботодавці заповнюють лише в разі застосування понижувального коефіцієнта щодо єдиного внеску. На цьому наголошує п. 6 р. II Порядку № 435. Зарплата більше мінімалки: чи робити відмітку про неповний час Працівники нашого підприємства трудяться за основним місцем роботи на умовах неповного робочого дня (за їхнім бажанням).

 

Сума нарахованої зарплати кожного з них більша за розмір мінзарплати. Чи потрібно в реквізиті 24 таблиці 6 Звіту з ЄСВ ставити "1"?

У випадку, коли співробітник працює на умовах неповного робочого часу, у реквізиті 24 "Ознака неповного робочого часу" слід поставити цифру " 1" для підтвердження цього факту. При цьому неважливо, яку саме суму заробітної плати нарахували працівнику за місяць — більшу чи меншу за мінімальний розмір мінзарплати.

Зарплата перевищує мінімальну: чи є особливості в записах за основними працівниками й сумісниками. Як заповнити таблицю 6 Звіту з ЄСВ, а саме — реквізити 19 і 24 стосовно сумісників та осіб, які працюють за основним місцем роботи, якщо їхня зарплата перевищує розмір мінімалки?

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4), наведенийу додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435 (далі - Порядок № 435).

 

Якщо зарплата працівників перевищує розмір мінімалки (до 01.12.15 р. становить 1218 грн),то реквізит 19 "Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за місяць" таблиці 6 Звіту з ЄСВ не заповнюйте. Щодо реквізиту 24 "Ознака неповного робочого часу", цифру " 1" в ньому слід проставляти, лише коли працівник трудиться на умовах неповної зайнятості. Якщо ж особа працює в умовах повної зайнятості, то в реквізиті 24 записують цифру "0". При цьому в обох випадках неважливо — сумісник це чи працівник, який працює за основним місцем роботи.

Також зверніть увагу: заповнюючи реквізит 22 "Ознака наявності трудової книжки" цієї самої таблиці, указують цифру " 1", якщо мовиться про співробітників, які працюють за основним місцем роботи, а цифру "0" — коли. Як фіксувати середній заробіток мобілізованих. Який тип нарахувань (реквізит 9) зазначати в таблиці 6 Звіту з ЄСВ щодо сум середнього заробітку, нарахованого мобілізованим працівникам?

Аби відобразити у Звіті з ЄСВ компенсований із держбюджету середній заробіток працівникам, яких призвали на військову службу у зв'язку з мобілізацією, використовуйте код категорії застрахованої особи "48". Якщо йдеться про суми середнього заробітку, які роботодавець не отримуватиме з бюджету як компенсаційні виплати, то їх відображають під кодом "47". Так, у Звіті з ЄСВ, зокрема за травень 2015 року, із кодом "47" слід показувати середній заробіток, якщо:

—  по-перше, роботодавець вирішив не отримувати бюджетного відшкодування таких сум;

—  по-друге, йдеться про середній заробіток, який працедавець зберігав працівнику понад один рік на підставі

п. 4 ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) — коли працівник, який підлягав демобілізації, продовжує військову службу за контрактом.

Однак з 11.06.15 р. ситуація з отриманням компенсації дещо змінилася. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду" від 14.05.15 р.№ 433-УІІІ відкоригував ст. 119 КЗпП. Тепер вона передбачає, що середній заробіток, який зберігається більше року за працівником, який підлягав демобілізації, але продовжує службу за контрактом, компенсуватимуть із бюджету. Як наслідок, надалі суми нарахованого такому працівникові середнього заробітку, за якими працедавець звертатиметься за відшкодуванням, проходитимуть з кодом " 48".

Загальний дохід місяця невідомий: як спрацьовує мінзарплатне правило. Як правильно нарахувати єдиний внесок і  відобразити у Звіті з ЄСВ відпускні, нараховані в травні за червень 2015 р., якщо їхня сума менша ніж 1218 грн?

Оскільки в травні 2015 р. невідома загальна сума доходуяку нарахують працівнику в червні 2015 р., а сума відпускних — це лише частина такого червневого доходу, то єдиний внесок нараховують на фактичну суму таких відпускних. А коли по закінченні червня загальна сума нарахованих червневих відпускних і зарплати за червень 2015 р. не дотягнуть до мінімалки, роботодавець повинен нарахувати єдиний внесок за мінзарплатним правилом і відобразити це у звіті за місяць, у якому провели донарахування єдиного внеску, — за червень.

Суми відпускних відображають у Звіті з ЄСВ за той місяць, у якому їх нарахували, тобто у вашому випадку — р. До того ж фіксують їх в окремому рядку. У ньому записують:


—  у реквізиті 9 — код категорії застрахованої особи (у загальному випадку — "1");


Пошук по сайту
 
Прогноз погоди в Тульчині
Група
Канал
Європейська ініціатива
Асоціація міст України
Веб-ресурси Тульчина
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 305
візитів сьогодні: 26
візитів всього: 185078