Головне меню
Нормативна база
Ключові слова:

Номер:

Тип документа:

Видавник:

Актуальні новини
Правила благоустрою
ОСББ
Децентралізація
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Міжмуніципальний проект
Офіційні сайти
Правила благоустрою на території міста


ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ У М. ТУЛЬЧИНІ 

 1. Загальні положення.
   

 2. Обов'язки відповідальних посадових осіб підприємств,установ, організацій, а також громадян.

  Відповідальні  посадові  особи  підприємств,  установ,  організацій,  незалежно  від  форм  власності, а також  громадяни.

  Комунальне підприємство “Тульчинкомунсервіс”.

  Бригада з благоустрою міста.

  Виконком міської ради.

   

 3. Дії відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян, що забороняються цими Правилами.
   

 4. Відповідальність за порушення Правил.
   

 5. Заключні положення.

 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

  

1.1. Ці Правила регулюють права і обов'язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів,  необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті.

 

1.2. Правила містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 

1.3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є власники, керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту "відповідальні посадові особи"), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

 

1.4. Контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповідних посадових осіб, пов'язаних з їх виконанням, здійснюється виконкомом міської ради. 

 


перейти до змісту
 

ІІ. ОБОВ'ЯЗКИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН.


Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:

 

2.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій за затвердженими у встановленому порядку проектами та технологіями, які передбачають забезпечення естетики і дизайну міського середовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання і утримання дорожніх покриттів, внутрішньоквартальних та прибудинкових територій, газонів, зелених насаджень тощо.

 

2.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруди, свої та прилеглі території. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, обладнання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.

 

2.3. Забезпечувати щорічне, і після стихійного лиха, обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження актами.

 

2.4. Постійно утримувати в належному стані і зберігати архітектуру фасадів, будинків, парканів, кіосків, рекламних стендів.

 

2.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержаннявідповідно дозволу на виконання цих робіт.

 

2.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою на підставі проектно- дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку, паркувати автотранспортні засоби на території міста відповідно до Правил паркування транспортних засобів.

 

2.7. При організації вуличної торгівлі, під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території.

 

2.8. Проводити підземні та будівельні роботи, насипання, намивання грунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, суворо дотримуючись вимог проекту організації будівництва.

 

2.9. Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.

 

2.10. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами і правилами.

 

2.11. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів та інших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод та всупереч проектної документації.

 

2.12. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіт тільки за рішенням виконавчого комітету міської ради, дотримуючись при цьому всіх вимог та умов, зазначених в рішенні.

 

2.13. Утримання зелених насаджень (посадка, обрізка дерев і кущів, косіння газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленої зони і газонів), миття шляхів, шляхопроводів, площ, тротуарів, доріжок і прибудинкових території та прибирання снігу, виконувати згідно з погодженими технологічними картами.

 

2.14. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм згідно з паспортом, затвердженим в установленому порядку, та рекламоносіїв згідно з паспортом погодженим з відповідними службами.

 

2.15. Дотримуватись порядку утримання та поводження з домашніми та іншими тваринами згідно санітарних норм і правил.

 

2.16. Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.

 

2.17. Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

 

2.18. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, у місцях торгівлі, забезпечувати виконання заходів по запобіганню пилоутворення натериторіях об'єктів, не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, тротуари, у водойми.

 

2.19. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків і споруд для забезпечення техніки безпеки використовувати захисну сітку чи плівку, огорожу відповідно до проекту виконання робіт.

 

2.20. Відновлення покриття проїзної частини після завершення робіт з прокладання інженерних мереж, або тимчасового їх використання для облаштування будівельного майданчика виконувати за типом існуючих на всю ширину та довжину в межах розриття або зайняття проїзної частини, а тротуарів - на всю ширину та довжину в межах розриття або зайняття фігурними елементами мощення згідно затвердженого порядку.

 

2.21. Проводити регулярне прибирання своїх території та прилеглих до них тротуарів, вулиць, автобусних зупинок міського транспорту згідно установлених меж.

 

2.22. Своєчасно прибирати листя в період його опадання і вивозити на сміттєзвалище. Категорично забороняється спалювати його.

 

2.23. Регулярно скошувати бур´яни і траву.

 

2.24. Проводити снігоочистку.

 

2.25. Утримувати в належному стані колодязі, каналізаційні люки, люки підземних каналізацій, своєчасно їх ремонтувати.


Комунальне підприємство “Тульчинкомунсервіс” зобов'язане:

 

2.26. Проводити прибирання та благоустрій міських площ, скверів, пам´ятників, кладовищ та прилеглих до них територій згідно розроблених меж.

 

2.27. Забезпечити зовнішнє освітлення вулиць.

 

2.28. Регулярно проводити санітарну очистку підприємств, організацій, установ та домоволодінь, з якими укладено угоди про санітарну очистку та вивіз нечистот.

 

2.29. Забезпечити під´їзд до міського сміттєзвалища в будь-яку пору року, виконання вимог по благоустрою сміттєзвалища.

 

2.30. Проводити регулярний відлов безпритульних тварин.

 

2.31. Встановити на площах, вулицях міста урни для сміття через 40 метрів в багатолюдних місцях та через 100 метрів в малолюдних.

 

2.32. Забезпечити достатню кількість контейнерів для вивезення сухого сміття в радіусі 100 метрів від житла з розміщенням майданчиків, але не більше 5 контейнерів на майданчику. Проводити дезінфекцію контейнерів після кожного випорожнення.

 

2.33. З метою скорочення вильоту весняної генерації синантропних мух  проводити 2-х разову протиличиночну обробку з інтервалом 10 днів в місцях виплоду мух (сміттєзбірники).


Бригада з благоустрою міста зобов’язана:

 

2.34. Проводити регулярне прибирання автобусних зупинок міського транспорту згідно установлених меж.


Виконком міської ради зобов'язаний:

 

2.35. Регулярно заслуховувати на своїх засіданнях, сесіях стан благоустрою міста, організації санітарної очистки та порядку.

 

2.36. Забезпечити зовнішнє освітлення вулиць.

 

2.37. З метою залучення громадськості до робіт по благоустрою, озелененню, підтриманню чистоти і порядку в місті оголошувати санітарні дні, суботники, а також місячники благоустрою, саночистки, озеленення.

 

2.38. Забезпечити своєчасний розгляд адміністративною комісією справ про порушення посадовими особами та громадянами діючих правил по благоустрою та дотримання чистоти в місті.

 


перейти до змісту

 

ІІІ. ДІЇ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН, ЩО ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ ЦИМИ ПРАВИЛАМИ.

 

Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадянам забороняється :

 

3.1. Захаращувати території матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.

 

3.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечать будівельним нормам і правилам.

 

3.3. Проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботи без дозволу відповідних інстанцій. Дозвіл на виконання робіт повинен знаходитися в місці проведення робіт у відповідальної особи.

 

3.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові  відходи, відходи виробництва, траву, гілля,  деревину, листя, сніг у не відведених для цього місцях та влаштовувати звалища.

 

3.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.

 

3.6. Розміщувати, ремонтувати та мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених (заборонених) для цього місцях.

 

3.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.

 

3.8. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

 

3.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.

 

3.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, тощо.

 

3.11. Самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки,   кіоски, павільйони та тимчасові споруди і конструкції, перешкоджаючі вільному пересуванню людей.

 

3.12. Вивішувати дорожні знаки без погодження з Державноюавтомобільноюінспекцією.

 

3.13. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон міста та паркуватися на них.

 

3.14. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах або переобладнувати їх,  що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо, окрім визначених та затверджених місць для платного паркування автотранспорту та місць для стоянок таксі, на яких таксі перебувають під час очікування пасажирів.

 

3.15. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки та відходи виробництва тощо.

 

3.16. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

 

3.17. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.

 

3.18. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

 

3.19. Самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

 

3.20. Витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків.

 

3.21. Здійснювати підключення до інженерних мереж об'єктів та будівельних майданчиків, щодо будівництва яких відсутня затверджена у встановленому порядку проектно-дозвільна документація, в тому числі і ордер на право тимчасового порушення благоустрою та його відновлення в зв'язку з виконанням земляних робіт.

 

3.22. Утримувати території, споруди, малі архітектурні форми, обладнання, рекламні засоби, елементи зовнішнього благоустрою в незадовільному санітарному і технічному стані.

 

3.23. Засипати колодязі підземних комунікацій побутовим сміттям.

 

3.24. Мити автотранспорт, прати білизну біля водозабірних колонок і в відкритих водоймах.

 

3.25. Самостійно підключатись до системи каналізації для скидання господарсько-фекальних, побутових стоків, нафтопродуктів, а також скидати їх в річки, водойми, канави, зливати відходи підсобних господарств в каналізаційні люки.

 

3.26. Завантажувати контейнери, призначені для сухого сміття металобрухтом, будівельним сміттям, гноєм.

 

3.27. Утримувати домашню птицю та худобу без відповідного дозволу на це ветеринарної та санітарної служби.

 

3.28. Організація несе відповідальність за пошкодження комунікацій і зобов´язана негайно налагодити пошкоджені комунікації своїми силами і засобами.

 


перейти до змісту 

ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ.

 

4.1. Порушення правил благоустрою території міста, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в місті – тягне за собою накладання штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і  на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.152  КУпАП)

 

4.2. Не вжиття заходів по боротьбі з бур'янами - тягне за собою накладання штрафу на громадян від шести до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб -  від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 52 КУпАП)

 

4.3. За засмічення вулиць та інших територій міста при перевезенні сміття та інших сипучих матеріалів автотранспортом - тягне за собою накладання штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і  на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.152  КУпАП)

 

4.4. За забруднення земель неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами - тягне за собою накладання штрафу на громадян від шести до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб -  від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 52 КУпАП)

 

4.5. За порушення правил утилізації відходів (спалювання сміття і листя) – тягне за собою накладання штрафу на громадян від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів громадян. ( ст. 82 КупАП)

 

4.6. За складування будівельних матеріалів за межами будівельних май­данчиків, на вулиці, тротуарі, біля житлових будинків без дозволу; за порушення інженерних комунікацій, наїзди на клумби, пошкод­ження парканів, тротуарів-тягне за собою накладання штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.152  КУпАП)

 

4.7. За миття транспортних засобів в заборонених місцях - тягне за собою накладання штрафу на громадян від шести до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб -  від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 52 КУпАП)

 

4.8. Самовільне будівництво будинків або споруд, самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд під час експлуатації – тягне за собою накладання штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від  дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  (ст. 97 КупАП)

 

4.9. Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( ст.153 КупАП)

 

4.10. Порушення правил тримання собак і котів – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.154 КупАП)


        За порушення цих Правил наступає також і інша  відповідальність, яка передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 


перейти до змісту

V. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 

5.1. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами міста щодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані визначаються виконкомом Тульчинської міської ради.

 

5.2. Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бордюрного каменю проїжджої частини вулиці вздовж підприємств, організацій, установ, а в інших випадках на відстані 10 метрів від  фасадів будинків, споруд, огорож (крім випадків, коли вказується конкретне місце проходження).
 
     5.3. Керівники підприємств, установ та організацій (орендарі, якщо це передбачено договором) зобов'язані  постійно утримувати належні їм, закріплені та прилеглі території у належному санітарно-технічному стані.

 

5.4. У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди.

 

5.5. Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності за санітарний стан з власника.

 Додаток до рішення 40 сесії 5 скликання
Тульчинської міської ради від 26.10.200.

 


Пошук по сайту
 
Прогноз погоди в Тульчині
Група
Канал
Європейська ініціатива
Асоціація міст України
Веб-ресурси Тульчина
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 1958
візитів сьогодні: 90
візитів всього: 188245