Головне меню
Нормативна база
Ключові слова:

Номер:

Тип документа:

Видавник:

Актуальні новини
Правила благоустрою
ОСББ
Децентралізація
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Міжмуніципальний проект
Офіційні сайти
Стартувала кампанія декларування доходів громадян

З 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 р., подається до 1 травня 2014 р. до органів Міндоходів за місцем реєстрації.

Обов’язково мають подати декларацію громадяни, які протягом минулого року отримували :

- доходи з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 р. податок не утримувався;

- доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- іноземні доходи.

Не підлягають обов‘язковому декларуванню доходи, отрмані виключно від податкових агентів; доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До слова, у 2014 р. громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 р., податкову декларацію можуть подати впродовж всього року. Ще однією особливістю цьогорічної деклараційної кампанії є нова форма декларації та оновлена Інструкція щодо її заповнення.

Довідково

На нинішню модель декларування громадянами своїх доходів очікують зміни. У Міндоходів зазначають, що реформа системи декларування принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників. Наразі винесено на публічне обговорення Концепцію реформи декларування, яке відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Також свої пропозиції можна надсилати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

За матеріалами ГУ Міндоходів у Вінницькій області


Пошук по сайту
 
Прогноз погоди в Тульчині
Група
Канал
Європейська ініціатива
Асоціація міст України
Веб-ресурси Тульчина
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 72
візитів сьогодні: 95
візитів всього: 176821